Angielski dla klas VI

Od 19 listopada 2009 roku w Szkole Podstawowej  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym są realizowane zajęcia z projektu "Podniesienie poziomu i jakości nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych województwa łódzkiego". W programie bierze udział 12 uczniów z klasy V i VI.

Projekt jest w całości finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizowany jest przez Fundację Edukacyjną 4H. Fundacja przekazała środki finansowe na podręczniki, pomoce dydaktyczne oraz wyżywienie dla uczniów uczestniczących w zajęciach z języka angielskiego. Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gościnnym jest jedyną szkołą w gminie biorącą udział w projekcie.

Projekt obejmuje działaniami 40 szkół z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich w województwie łódzkim. Jego celem jest realizowanie przez każdą ze szkół dodatkowych zajęć wyrównawczych z języka angielskiego, w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo oraz opracowanie i wdrażanie programów rozwojowych ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów borykających się z trudnościami szkolnymi w zakresie nauki języka angielskiego.

Zajęcia z angielskiego są prowadzone w małych, kilkuosobowych grupach, w oparciu o materiały dydaktyczne, przygotowane specjalnie na potrzeby projektu. Zakładają one innowacyjne, aktywne metody pracy, angażujące ucznia i nauczyciela.

Działania związane z projektem potrwają do końca roku szkolnego 2009/2010 i przyczynią się do wzrostu kompetencji szkolnych uczniów, wzmocnią więzi pomiędzy szkołą, uczniem i jego rodziną, a także wyposażą nauczycieli w ciekawe metody pracy i zaktywizują środowisko lokalne.